gtag('config', 'AW-798815431'); Негативні наслідки вакцинації: як захистити свої права?
top of page

Негативні наслідки вакцинації: що робити і як захистити свої права?

У випадку, якщо після проведеного щеплення у Вас чи у Ваших близьких родичів настали негативні наслідки, які можуть бути пов'язані з фактом вакцинації, можна і потрібно вживати заходи для захисту порушених прав. При цьому:

1) підписання інформованої згоди та оцінки стану здоров'я особи або дитини одним з батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення або турбулінодіагностики - не має вирішального і наперед визначеного  значення у питаннях встановлення порушення і отримання компенсації;

2) факти порушень порядку проведення профілактичних щеплень чи інших нормативних вимог мають значення, однак їх відсутність чи відсутність інформації про них не виключає можливості отримання компенсації.

38(1).jpg

Які засоби захисту порушеного права можна використовувати у випадку негативних наслідків вакцинації?

УВАГА:

для отримання юридичної консультації, обрання оптимальних засобів захисту, отримання юридичних послуг зі складання процесуальних документів, представництва у суді тощо

зверніться за телефонами:

+380683751733, +380958598647,

за адресою електронної пошти ukrlegistservices@gmail.com, або у LivingChat, у віконці, що знаходиться у лівому нижньому кутку екрана.

У випадку настання негативних наслідків вакцинації постраждалі особи або їх близькі родичі можуть використовувати наступні засоби захисту порушеного права:

  • подання цивільного позову про відшкодування матеріальної і моральної шкоди;

  • подання заяви про вчинення кримінального правопорушення (у випадку наявності ознак кримінального правопорушення);

  • у випадку, якщо негативні наслідки пов'язуються з вакцинацією від COVID-19 - отримання компенсації відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2021 року № 371 "Деякі питання державної компенсації шкоди, пов’язаної з ускладненнями, що можуть виникнути після вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

  • звернення із заявою до Європейського суду з прав людини.

Першочергові заходи, які необхідно вчинити у випадку настання негативних наслідків вакцинації:

Необхідно невідкладно звернутися до сімейного лікаря та викласти свої скарги, повідомивши про нещодавне проведення вакцинації. Звернення потрібно задокументувати і отримати на руки підтвердження (консультаційний висновок, довідка тощо). У випадку наявності невідкладних станів необхідно викликати "швидку допомогу".

Лікар при виявленні несприятливої події після імунізації зобовязаний протягом 24 годин повідомити про це Державний експертний центр МОЗ України. Подати таке повідомлення може і сам пацієнт за посиланням https://aisf.dec.gov.ua

Для визначення  стратегії правового захисту доцільно звернутися до юриста.  Правову допомогу можна отримати, звернувшись за телефонами +380683751733, +380958598647, за адресою електронної пошти ukrlegistservices@gmail.com, або у LivingChat, у віконці, що знаходиться зліва на екрані.

 

Ціни на юридичні послуги:

Попередня консультація 350 грн

Ознайомлення з матеріалами справи 800 грн

Складення позовної заяви від 1500 грн

Складення скарги до ЄСПЛ від 2000 грн

Інші послуги - за домовленістю

Додатково повідомляємо, що відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України "Про безоплатну правову допомогу ", усі особи, які перебувають під юрисдикцією України, мають право на безоплатну первинну правову домпомогу. За безоплатною правовою допомогою можна звернутися, скориставшись інформаційним ресурсом https://www.legalaid.gov.ua/

bottom of page