27.11.2024
Створення та державна реєстрація
товариства з додатковою відповідальністю (ТДВ)
Різниця між товариствами з обмеженою відповідальністю (ТОВ) та товариствами з додатковою відповідальністю (ТДВ)
Товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю є дуже схожими, а порядок їх створення та функціонування регулюються одними і тими ж самими нормативно-правовими актами.
Товариства з обмеженою відповідальністю є популярними у тому числі тому, що їх учасники не несуть відповідальності за зобов'язаннями товариства жодним майном, крім того, яке було ними добровільно внесене до статутного капіталу товариства. У товариствах з додатковою відповідальністю учасники несуть відповідальність за зобов'язаннями товариства не лише в межах їх вкладів, а і у межах додаткової суми, - будь-якої, визначеної статутом товариства. Ця особливість є єдиною відмінністю між ТОВ та ТДВ.
Засновники товариства з додатковою відповідальністю
Як і у товариствах з обмеженою відповідальністю, у товариствах з додатковою відповідальністю кількість засновників може варіюватися від однієї до невизначеної кількості осіб.
Засновниками можуть виступати фізичні та юридичні особи.
Розмір статутного капіталу товариства з додатковою відповідальністю
Розмір статутного капіталу товариства з додатковою відповідальністю не обмежений законодавством ні у його нижній, ні у верхній межі. Таким чином, мінімальний його розмір може становити 1 копійку.
Документи для створення та державної реєстрації товариства з додатковою відповідальністю
Для створення товариства з додатковою відповідальністю необхідно буде надати державному реєстратору або нотаріусу наступні документи:
1) статут товариства з нотаріально засвідченим(и) підписом (підписами) засника (засновників);
2) рішення засновника (або рішення засновників);
3) схематичне зображення структури власності;
4) заповнену і підписану заяву у сфері державної реєстрації (бланк заяви можна завантажити тут, а безкоштовний зразок її заповнення одержати тут);
5) копії паспортів бенефіціарів (у випадку, якщо паспорт у формі книжечки, потрібно буде надати нотаріально завірену копію).
ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ ЩОДО ТОВАРИСТВ З ДОДАТКОВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ
Нотаріальне засвідчення справжності підписів на статуті
Державна реєстрація юридичної особи або об'єднання без статусу юридичної особи, внесення змін до установчих документів завжди потребує перевірки актуального стану ...
Корпоративний договір - зручний інструмент у корпоративному управлінні
Про інститут корпоративного договору вже написано немало фахових публікацій. Однак нормативні положення, що регулюють корпоративний договір, є досить лаконічними і вміщені всього ...
Приватне підприємство чи ТОВ?
Не секрет, що товариство з обмеженою відповідальністю є найбільш поширеною організаційно-правовою формою юридичної особи в Україні, і на те є свої причини. Приватне підприємство ...