gtag('config', 'AW-798815431'); Дуже цікавить питання щодо статуту та модельного статуту юридичної особи. Чи відрізняються вони один від одного? | UkrLegist | UkrLegist
  • YouTube - черный круг
  • Instagram - черный круг
  • Facebook - черный круг

Цей веб-сайт та весь його контент, включаючи статті, публікації, шаблони документів є об'єктами авторського права. Купівля шаблону (шаблонів) надає право на особисте використання покупцем.

Несанкціоноване використання, відтворення чи поширення суворо заборонено. Всі права захищено.

© 2018-2019 UkrLegist

Nov 17, 2018

Дуже цікавить питання щодо статуту та модельного статуту юридичної особи. Чи відрізняються вони один від одного?

1 comment

Принцип державної реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту був запроваджений в 2011 році, в цьому ж році КМУ затвердив модельний статут товариства з обмеженою відповідальністю.

Модельний статут - типовий установчий документ, який містить тільки загальні законодавчі положення. З одного боку, він значно спрощує процес створення та державної реєстрації юридичної особи, внесення змін до відомостей про неї. З іншого - не дозоляє індивідуалізувати установчий документ, передбачити зручні для юридичної особи положення.

При створенні юридичної особи засновники можуть прийняти рішення про провадження діяльності на підставі модельного статуту. Перехід на діяльність на підставі модельного статуту може здійснюватись і в подальшому шляхом подачі державному реєстратору заяви за Формою 2. Так само можна в будь-який момент перейти на діяльність на підставі власного, не модельного статуту.

Це була теорія. Якщо звернутися до практичної сторони - і ч. 1 ст. 87 Цивільного кодексу України, і ч.ч. 4-5 ст. 56 Господарського кодексу України передбачають можливість створення та діяльності на підставі модельного статуту юридичної особи будь-якої організаційно-правової форми, а не тільки товариства з обмеженою відповідальністю. Однак модельний статут наразі існує лише для товариства з обмеженою відповідальністю.

Іншою проблемою пов'язаною з модельним статутом, є його застарілісь. Постанова КМУ була прийнята 16.11.2011 року, в неї вносилися зміни тільки одного разу - у 2015 році. Положення модельного статуту наразі не відповідають нормам законодавства щодо товариств з обмеженою відповідальністю.

Тобто, суто теоретично, можна і зараз вимагати від державного реєстратора зареєструвати ТОВ чи навіть будь-яку іншу юридичну особу на підставі модельного статуту. Навіть можна припустити, що така реєстраційна дія буде проведена. Однак у подальшому будуть проблеми, оскільки фактично такого статуту, який би задовольняв сучасним вимогам, не існує.