gtag('config', 'AW-798815431');
top of page

Що відноситься до комерційної таємниці? Захист комерційної таємниці на підприємстві

НАГОРУ

Особливістю комерційної таємниці є те, що будь-які відомості стають нею лише у випадку, якщо власник таких відомостей (у нашому випадку підприємство) визначає їх як такі, що відносяться до комерційної таємниці, і вживає заходів для їх захисту, обмеження до них доступу сторонніх осіб. За відсутності таких дій будь-які відомості, навіть ті, що очевидно становлять комерційну цінність, юридично не матимуть статусу комерційної таємниці.

Не всі відомості можуть бути віднесені до комерційної таємниці. Статтею 505 Цивільного кодексу України визначено, що комерційною таємницею є інформація, яка є секретною в тому розумінні, що вона в цілому чи в певній формі та сукупності її складових є невідомою та не є легкодоступною для осіб, які звичайно мають справу з видом інформації, до якого вона належить, у зв'язку з цим має комерційну цінність та була предметом адекватних існуючим обставинам заходів щодо збереження її секретності, вжитих особою, яка законно контролює цю інформацію.

Таким чином, та інформація, яка вже є загальновідомою чи відомою у певних, навіть вузьких, зокрема, професійних колах, не буде комерційною таємницею. Детальніше про поняття комерційної таємниці можна почитати у статті Співвідношення понять «комерційна таємниця» і «конфіденційна інформація».

Як віднести відомості до комерційної таємниці?

Першим і ключовим кроком для захисту комерційної таємниці на підприємстві є прийняття рішення про те, які саме відомості будуть віднесені до комерційної таємниці, та закріплення їх переліку у відповідному внутрішньому документі підприємства, наприклад, у Положенні про комерційну таємницю та конфіденційну інформацію.

У положенні про комерційну таємницю та конфіденційну інформацію також визначаються заходи щодо їх охорони на підприємстві, відповідальність за розголошення таких відомостей.

Як захистити комерційну таємницю на підприємстві

Заходи, прописані у положенні про комерційну таємницю та конфіденційну інформацію, повинні виконуватися. Важливо також визначити перелік осіб, які мають доступ до відомостей, які становлять комерційну таємницю, а також перелік осіб, які мають доступ до конфіденційної інформації, і ознайомити їх з положенням про комерційну таємницю та конфіденційну інформацію під підпис.

З кожною такою особою підприємство повинне укласти угоду про нерозголошення (охорону) комерційної таємниці та конфіденційної інформації. В таких угодах прописуються категорії відомостей, до яких такі особи мають доступ, мета надання такого доступу, відповідальність за розголошення комерційної таємниці та конфіденційної інформації тощо.

09.05.2023

ВАМ МОЖУТЬ БУТИ ЦІКАВІ ТАКІ ІНФОРМАЦІЙНІ СТАТТІ:

Комерційна таємниця

Співвідношення понять "комерційна таємниця" і "конфіденційна інформація

bottom of page