gtag('config', 'AW-798815431');
top of page

Статут благодійного фонду: зразок 2024 року

НАГОРУ

Вимоги до статуту блгодійного фонду встановлено Цивільним кодексом України, Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", в деякій мірі - Господарським та Податковим кодексами України, а також Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".

Важливо враховувати все, однак особливу увагу слід звернути на відомості, які визначені законами як обов'язкові для зазначення у статуті юридичної особи, у нашому випадку - статуті благодійного фонду.

Обов'язкові положення статуту благодійного фонду

Відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", статут благодійного фонду повинен містити:

1) найменування благодійної організації;

2) цілі та сфери благодійної діяльності;

3) органи управління благодійної організації, їх склад, компетенцію, порядок діяльності та прийняття ними рішень;

4) порядок призначення, обрання або затвердження членів органів управління благодійної організації, крім вищого органу управління благодійного товариства та благодійного фонду, їх заміщення, зупинення їх повноважень, припинення їх повноважень (відкликання);

5) порядок внесення змін до установчих документів благодійної організації;

6) джерела активів (доходів), порядок контролю і звітності благодійної організації;

7) підстави та порядок припинення благодійної організації, у тому числі порядок розподілу активів.

У статуті благодійного фонду є цікавий момент, на який звертаємо Вашу увагу - підстави та порядок виключення учасника з благодійного фонду. Детальніше про це читайте тут. 

Затверджуємо статут

 

Яким документом має затверджувАтися статут благодійного фонду? Це залежить від того, чи мова йде про новостворений благодійний фонд, чи про затвердження нової редакції статуту. Також має значення кількість засновників (учасників) благодійного фонду - одна особа чи більше однієї. Детальніше про це написано тут, долучайтесь до обговорення.

Перша редакція статуту благодійного фонду з одним засновником затверджується рішенням засновника, а у випадку заснування благодійного фонду кількома особами статут має бути затверджений рішенням засновників.

 

Прошиваємо, пронумеровуємо, підписуємо статут

 

Статут благодійного фонду має бути підписаний всіма засновниками, якщо це новостворений благодійний фонд, або, якщо це нова редакція - відповідно до положень самого статуту. Так, порядок внесення змін до установчих документів благодійної організації належить до відомостей, які повинні обов'язково міститися в установчих документах благодійних організацій. Нотаріальне засвідчення справжності підписів також потрібне лише в тому випадку, якщо це передбачено самим статутом.

 

Завантажити готовий шаблон (зразок) статуту благодійного фонду

Можна оптимізувати витрати часу/коштів/інтелектуальних зусиль та придбати готовий шаблон статуту благодійного фонду, де все вже вичитано і враховано. Кожен шаблон супроводжується детальним коментарем.

МОЖЛИВО, У НАС Є ПОТРІБНИЙ ВАМ ШАБЛОН

Оберіть статут благодійного фонду з готових зразків

Оберіть шаблон (зразок) схематичного зображення структури власності благодійного фонду

ПОТРІБЕН ІНШИЙ ШАБЛОН?

Сообщение отправлено, спасибо!

09.01.2024

ВАМ МОЖУТЬ БУТИ ЦІКАВІ ТАКІ ІНФОРМАЦІЙНІ СТАТТІ:

нотаріальне посвідчення статуту

Як відкрити благодійний фонд: створення і державна реєстрація. Зразки документів зразка 2024 року

Благодійний фонд – один з трьох видів благодійних організацій, передбачених статтею 13 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».  Відповідно до частини 4 цієї статті...

bottom of page