gtag('config', 'AW-798815431'); Статут благодійного фонду | UkrLegist
  • YouTube - черный круг
  • Instagram - черный круг
  • Facebook - черный круг

Цей веб-сайт та весь його контент, включаючи статті, публікації, шаблони документів є об'єктами авторського права. Купівля шаблону (шаблонів) надає право на особисте використання покупцем.

Несанкціоноване використання, відтворення чи поширення суворо заборонено. Всі права захищено.

© 2018-2019 UkrLegist

Статут благодійного фонду: зразок, що відповідає законодавству

 

Гуглимо зразок з інтернету

 

Камон, так роблять всі. І ми теж. Принаймні потрібно глянути, як це роблять інші, чи не так?

Глянули - і переконалися, що недоліки можна знайти у будь-якому документі. Саме цим і займаються державні реєстратори. Повірте, знаходження шаблону статуту у топі Google не врятує його від перевірки на відповідність законодавству.

 

Знаходимо законодавство, яке підлягає застосуванню при складенні статуту благодійного фонду

 

Цікавинка полягає в тому, що застосуваню зазвичай підлягають кілька нормативно-правових актів. Використовувати завжди потрібно лише останню їх редакцію, яку варто брати з сайту Верховної Ради України (юристи, це не для Вас).

У випадку з статутом благодійного фонду застосуванню підлягають: Цивільний кодекс України, Закон України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", в деякій мірі - Господарський та Податковий кодекси України, а також Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".

Важливо враховувати все, однак особливу увагу слід звернути на відомості, які визначені законами як обов'язкові для зазначення у статуті юридичної особи, у нашому випадку - статуті благодійного фонду.

Перевіряємо, вичитуємо статут

Це варто робити неодноразово, і не одній людині. При перевірці статуту звертаємо увагу на обов'язкові положення. Ті положення, які обов'язковими не є, не мають суперечити законодавству.

У статуті благодійного фонду є цікавий момент, на який звертаємо Вашу увагу - підстави та порядок виключення учасника з благодійного фонду. Детальніше про це читайте тут. 

Затверджуємо статут

 

Яким документом має затверджувтися статут благодійного фонду? Це залежить від того, чи мова йде про новостворений благодійний фонд, чи про затвердження нової редакції статуту. Також має значення кількість засновників (учасників) благодійного фонду - одна особа чи більше однієї. Детальніше про це написано тут, долучайтесь до обговорення.

 

Прошиваємо, пронумеровуємо, підписуємо статут

 

Статут благодійного фонду має бути підписаний всіма засновниками, якщо це новостворений благодійний фонд, або, якщо це нова редакція - відповідно до положень самого статуту. Так, порядок внесення змін до установчих документів благодійної організації належить до відомостей, які повинні обов'язково міститися в установчих документах благодійних організацій. Нотаріальне засвідчення справжності підписів також потрібне лише в тому випадку, якщо це передбачено самим статутом.

Адміністративний збір за державну реєстрацію

Гарні новини - адміністративний збір у цьому випадку не справляється. Навіть якщо Ви десь помилися - просто переробите і все подасте заново.

Завантажити готовий шаблон (зразок) статуту благодійного фонду

Можна оптимізувати витрати часу/коштів/інтелектуальних зусиль та придбати готовий шаблон статуту благодійного фонду - для новоствореного благодійного фонду або нову редакцію статуту благодійного фонду, де все вже вичитано і враховано. Кожен шаблон супроводжується детальним коментарем.

МОЖЛИВО, У НАС Є ПОТРІБНИЙ ВАМ ШАБЛОН

ПОТРІБЕН ІНШИЙ ШАБЛОН?

Складення статуту благодійного фонду, як і установчого документа будь-якої іншої організаційно-правової форми юридичної особи, потребує часу і досвіду, ну і звісно ж, юридичної освіти, хоча з цим схильні легко погоджуватися лише юристи. Однак навіть юристу потрібен час для складення будь-якого документа, адже законодавство змінюється дуже швидко, а тримати все в голові неможливо. Окрім того, документ потрібно належним чином оформити, вичитати. Як це зробити швидко? Всі секрети тут.

02.10.2018

ВАМ МОЖУТЬ БУТИ ЦІКАВІ ТАКІ ІНФОРМАЦІЙНІ СТАТТІ:

нотаріальне посвідчення статуту

Нотаріальне засвідчення справжності підписів на статуті

Державна реєстрація юридичної особи або об'єднання без статусу юридичної особи, внесення змін до установчих документів завжди потребує перевірки актуального стану ...

11.09.2018