gtag('config', 'AW-798815431'); Договір про сплату аліментів | UkrLegist
top of page
НАГОРУ
аліменти, аліментний договір

Звісно, скористатися цим інструментом можна лише в тому випадку, коли батьки здатні дійти згоди з кожного пункту договору. Стимулюючим моментом є той факт, що той з батьків, хто буде отримувати аліменти (зазвичай це мати), хоче певних гарантій, а потенційний платник аліментів (зазвичай батько) часто вважає звернення до суду принизливим.

 

Якщо діалог можливий, то можна отримати ряд переваг:

  • уникнення судової тяганини, публічного розгляду рівня доходів, виконання батьками своїх обов’язків тощо;

  • можливість для батьків самостійно визначити умови утримання дитини, деталізувати їх у зручний для себе спосіб і не залежати в цьому від рішення суду;

  • встановлення взаємних права та обов’язків, системи гарантій належного виконання;

  • у разі порушень обов’язків зі сплати аліментів стягнення заборгованості можливе на підставі виконавчого напису нотаріуса, що за годину перетворює договір на виконавчий документ.

Якщо раніше наявність у руках виконавчого документа щодо стягнення несплачених сум аліментів мало чим могла допомогти, то після нещодавньої реформи ситуація докорінно змінилася: встановлено ряд інструментів тиску на неплатників аліментів, досить ефективних. Умовою їх застосування є дотримання процедури; інакше кажучи, не можна притягнути до відповідальності за невиплату аліментів, якщо факт їх виплати чи невиплати ніяк не фіксується. Тому якщо ви досі не оформили стосунки щодо сплати аліментів, саме час це зробити.


Договір про сплату аліментів на дитину підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. При зверненні до нотаріуса за посвідченням такого договору зазвичай батьки покладаються на нотаріуса у складенні проекту договору, і це є помилкою.

Складення належного проекту договору є відповідальною справою, яка потребує значних інтелектуальних зусиль. Мало хто знає, що в обов’язки нотаріуса не входить складення проекту договору, це не є частиною нотаріального провадження з посвідчення договору про сплату аліментів на дитину. Тому нотаріус на прохання клієнтів бере за основу безкоштовний шаблон, не вкладаючи в нього якийсь особливий юридичний зміст.


В чому ризики такої практики? Такий договір буде суто формальним, і зазвичай вчинити на ньому виконавчий напис буде неможливо. Потенціал договору як інструмента врегулювання відносин буде використано на 15% з можливих 100. Саме тому батькам необхідно уважно віднестися до етапу складення проекту аліментного договору і не припуститися поширених помилок.

Альтернативою зверненню до кваліфікованого юриста є використання якісного шаблону аліментного договору.

Як вчасно отримувати аліменти, не звертаючись до суду?

Чи завжди батьки добросовісно утримують свою дитину? На жаль, не завжди. Іноді навіть доводиться звертатися до суду, однак часто батьки забувають про те, що вони можуть вирішити питання більш цивілізовано – шляхом укладення так званого аліментного договору, офіційною назвою якого є «договір про сплату аліментів на дитину».

ВАМ МОЖУТЬ БУТИ ЦІКАВІ ТАКІ ІНФОРМАЦІЙНІ СТАТТІ:

виконавчий напис

Виконавчий напис нотаріуса: ососбливості застосування

Що таке виконавчий напис і чим він може бути корисний?

Виконавчий напис нотаріуса - ефективний та зручний інструмент, який, на жаль, досі не набув належного поширення. Нормативного (себто, закріпленого у нормативно-правовому акті) ...

bottom of page