gtag('config', 'AW-798815431');
top of page

У НАС Є ПОТРІБНИЙ ВАМ ШАБЛОН

БЕЗКОШТОВНІ ЗРАЗКИ ЗАПОВНЕННЯ  ЗАЯВ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

ПОТРІБЕН ІНШИЙ ШАБЛОН?

Сообщение отправлено, спасибо!

Дата публікації: 11 травня 2023 року

Як відкрити товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) з власним статутом: створення і державна реєстрація. Шаблони документів зразка 2023 року

Правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю визначається Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», Цивільним та Господарським кодексами України.

Як назвати товариство з обмеженою відповідальністю?

Загальні вимоги до найменування юридичної особи містяться у ст. 16 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», відповідно до яких найменування юридичної особи повинно містити інформацію про її організаційно-правову форму та назву. Вимоги до написання найменування юридичної особи також затверджені Наказом Міністерства юстиції України від 05.03.2012 року № 368/5. Зокрема, п. 1.4. Вимог передбачає, що юридична особа може мати, крім повного найменування, скорочене найменування (також передбачено ст. 90 ЦКУ), а п. 1.6. - що найменування юридичної особи викладається державною мовою (це українська мова) та додатково англійською мовою (за наявності).

Таким чином, повне найменування товариства з обмеженою відповідальністю українською мовою буде складатися з назви організаційно-правової форми («товариство з обмеженою відповідальністю») та власної назви товариства, взятої в лапки. Наприклад, товариство з обмеженою відповідальністю «Перемога».

Відповідно до ч. 4 ст. 16 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», найменування юридичної особи не може бути тотожним найменуванню іншої юридичної особи. Перевірити це можна безкоштовно тут. 

Хто може виступати засновником товариства з обмеженою відповідальністю?

Товариство з обмеженою відповідальністю може бути засноване і однією особою. Обмежень щодо максимальної кількості засновників для товариств з обмеженою відповідальністю не встановлено.

Який розмір статутного капіталу має бути створено у ТОВ?

У товариствах з обмеженою відповідальністю статутний капітал має бути створений обов’язково, однак законодавчих обмежень щодо його розмірів не встановлено. Він може складати від 1 гривні до нескінченності.

Вклади до статутного капіталу засновники можуть вносити як грошима, так і майном (рухомим і нерухомим). Для грошової оцінки не потрібно замовляти експертну оцінку – засновники своїм рішенням самі визначають грошову оцінку цього майна.

Які документи необхідні для створення і державної реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю?

Для державно реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю державному реєстратору необхідно буде подати:

1) статут товариства з обмеженою відповідальністю. Справжність підпису (підписів) на першій редакції статуту ТОВ підлягає обов’язковому нотаріальному засвідченню (ст. 11 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю". Шаблон (зразок) статуту можна обрати, скориставшись провідником;

2) рішення засновника (якщо засновник один) або рішення засновників (якщо кількість засновників більше однієї особи). Якщо всі вклади до статутного капіталу або їх частина буде вноситись майном, то підійде рішення засновника ТОВ з оцінкою майна (якщо засновник один), або рішення засновників з оцінкою майна (якщо засновників більше одного). Справжність підписів на рішенні засвідчувати у нотаріуса НЕ ПОТРІБНО;

 

3) Схематичне зображення структури власності, актуальний шаблон (зразок) якого можна обрати тут;

4) Якщо бенефіціари товариства з обмеженою відповідальністю мають паспорти у формі книжечок, то потрібна нотаріально завірена копія кожного такого паспорта. Для бенефіціарів з паспортами у формі ID карток достатньо простої копії паспорта;

5) Заповнена заява у сфері державної реєстрації (Форма 2). Форму заяви посторінково і безкоштовно можна завантажити тут, безкоштовний зразок заповнення можна переглянути тут;

6) Якщо документи для державної реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю буде подавати не засновник, то особі, яка буде подавати документи, необхідно буде надати суб’єкту реєстрації довіреність, оформлену у нотаріуса.

 

Адміністративний збір за державну реєстрацію створення товариства з обмеженою відповідальністю НЕ СПРАВЛЯЄТЬСЯ (див. ст. 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань").

bottom of page