gtag('config', 'AW-798815431');
top of page

МОЖЛИВО, У НАС Є ПОТРІБНИЙ ВАМ ШАБЛОН

Оберіть документи для збільшення статутного капіталу

ПОТРІБЕН ІНШИЙ ШАБЛОН?

Сообщение отправлено, спасибо!

Дата публікації: 4 травня 2023 року

 

Як збільшити статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю?

Зразки документів у редакції 2023 року

 

            Товариство з обмеженою відповідальністю відноситься до тих організаційно-правових форм юридичних осіб, які обов’язково повинні мати статутний капітал. Ні мінімальний, ні максимальний його розміри чинним законодавством не встановлені. Таким чином, розмір статутного капіталу товариства може варіюватися від однієї копійки до нескінченності. При цьому кошти та інші цінності, внесені як вклади до статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю, можуть використовуватися товариством в господарській діяльності.

            Важливою особливості участі у товаристві з обмеженою відповідальністю є те, що учасник товариства завжди повинен мати частку у його статутному капіталі. При цьому розмір участі і права при голосуванні на загальних зборах учасника товариства будуть залежати від номінальної вартості частки учасника і розміру цієї частки у відсотках.

            Зазвичай необхідність збільшення статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю виникає у випадках:

а) бажання учасника (учасників) товариства залучити інвестиції;

б) бажання учасника (учасників) товариства включити інших осіб до складу учасників товариства;

в) необхідність покращити привабливість профілю компанії.

 

Процедура збільшення статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю

 

            Чинний Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» передбачає можливість збільшити статутний капітал товариства двома способами: 1) за рахунок нерозподіленого прибутку товариства; 2) за рахунок додаткових вкладів учасників товариства та/або третіх осіб.

               Для першого варіанту достатньо одного рішення загальних зборів товариства (або рішення єдиного учасника), тоді як для збільшення статутного капіталу за рахунок додаткових вкладів необхідно спершу прийняти одне рішення, потім внести додаткові вклади, і тільки потім затвердити результати внесення додаткових вкладів другим рішенням. Справжність підписів на останньому рішенні вищого органу товариства затверджується нотаріально.

             Вносити додаткові вклади можна грошима та/або майном, а також шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог (ст. 18 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»).

            Наприклад, у випадку, якщо учасник товариства або третя особа раніше надавали товариству поворотну фінансову допомогу, яку товариством не було повернуто, у такого учасника або третьої особи виникло право вимоги за цим грошовим зобов’язанням. Уявімо, що загальними зборами товариства прийнято рішення про збільшення статутного капіталу шляхом внесення додаткових вкладів. У такому випадку зобов’язання з внесення додаткового вкладу і зобов’язання з повернення товариство грошових коштів можуть бути і зустрічними, і однорідними. Таким чином, борг товариства може бути зарахований як внесення додаткового вкладу.

Зразки документів для збільшення статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю

 

            Підібрати підходящі зразки (шаблони) рішення учасника чи протоколу загальних зборів учасників товариства для збільшення статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю можна за посиланням.

ВАМ МОЖУТЬ БУТИ ЦІКАВІ ТАКІ ІНФОРМАЦІЙНІ СТАТТІ:

нотаріальне посвідчення статуту

Збільшення статутного капіталу чи поворотна фінансова допомога?

У діяльності юридичної особи, особливо протягом першого року, може виникати дефіцит оборотних коштів. Очевидним способом їх поповнення є збільшення статутного капіталу ...

bottom of page