gtag('config', 'AW-798815431'); Оформлення майна в особисту приватну власність одного з подружжя
top of page

МОЖЛИВО, У НАС Є ПОТРІБНИЙ ВАМ ШАБЛОН

ПОТРІБЕН ІНШИЙ ШАБЛОН?

Сообщение отправлено, спасибо!

Договір дарування грошових коштів як підстава для набуття майна у роздільну власність

 

Чи не найбільш відомим способом оформити майно в особисту, а не сумісну власність, є отримання цього майна у дарунок. Якщо кошти отримано за договором дарування, то і майно, яке купується за ці кошти, буде особистою приватною власністю.

Все це вірно, однак не варто забувати, що при прийнятті майна (у тому числі грошових коштів) у дарунок у обдаровуваного виникає податкове зобов'язання у розмірі 19,5 відсотків від вартості дарунку (ПДФО за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%). 

Договір позики грошових коштів як підстава для набуття майна у роздільну власність

Іноді підставою для набуття майна у роздільну власність вважають договір позики грошових коштів від батьків. Насправді ж отримання навіть одним з подружжя грошей у борг, неважливо  від кого, автоматично робить ці кошти об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, а зобов'язання щодо їх  повернення - спільним зобов'язанням подружжя. Будь-яке майно, придбане за ці кошти, також буде об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Договір поділу частини майна як підстава для набуття майна у роздільну власність

Найкращим виходом є укладення між подружжям договору про поділ частини майна, а саме грошових коштів. Цей договір укладається у простій письмовій формі, тобто не потребує нотаріального посвідчення. Він також не породжує жодних податкових зобов'язань. Кошти навіть можна поділити не порівну! Надання цього договору нотаріусу при укладенні, наприклад, договору купівлі-продажу квартири чи автомобіля, де один з подружжя буде покупцем, замінить згоду іншого з подружжя на розпорядження майном, а також слугуватиме підставою для зазначення у договорі купівлі-продажу, що така квартира чи автомобіль є об'єктом права особистої приватної власності одного з подружжя.

Чи є корисним зміст цієї статті для "цивільного шлюбу"?

Якщо особистих немайнових прав та обов'язків так званий "цивільний шлюб" не породжує, то майнові породжує в повній мірі (ст. 74 Сімейного кодексу України). Іншими словами, майно, набуте за час спільного проживання однією сім'єю жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі (це і є офіційна назва "цивільного шлюбу"),  також знаходиться у спільній сумісній власності таких жінки та чоловіка. Договір про поділ частини майна може бути застосований і у такому випадку. 

 

Чи є в укладенні такого договору недоліки, ризики?

Недоліків чи ризиків в укладенні цього договору немає, якщо Ви маєте на меті записати майно як особисту приватну власність одного з  подружжя.

НАГОРУ
роздільна власність подружжя

Оформлення майна в особисту власність одного з подружжя

За загальним правилом все майно, набуте під час шлюбу, перебуває у спільній сумісній власності подружжя, навіть якщо воно записане на одного з подружжя.

З цієї статті Ви дізнаєтеся про маловідомий спосіб оформити майно в особисту приватну (а не в спільну сумісну) власність одного з подружжя, а також отримаєте можливість завантажити зразок необхідного для цього документа.

29.10.2018

ВАМ МОЖУТЬ БУТИ ЦІКАВІ ТАКІ ІНФОРМАЦІЙНІ СТАТТІ:

аліментний договір

Як вчасно отримувати аліменти, не звертаючись до суду?

Чи завжди батьки добросовісно утримують свою дитину? На жаль, не завжди. Іноді навіть доводиться звертатися до суду, однак часто батьки забувають про те, що вони можуть вирішити питання більш цивілізовано, - шляхом укладення так званого аліментного договору...

bottom of page