gtag('config', 'AW-798815431');
top of page
НАГОРУ

Порядок внесення вкладу до статутного капіталу у формі нерухомого майна

Внесення нерухомості до статутного капіталу товариства

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ПЕРЕХОДУ ПРАВА ВЛАСНОСТІ

У цій статті ми розглянемо, яким чином має оформлюватись внесення вкладу до статутного капіталу товариства у формі права власності на нерухоме майно.

Право власності на нерухоме майно підлягає державній реєстрації (п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». При внесенні нерухомого майна до статутного капіталу товариства відбувається перехід права власності від учасника до товариства, суб’єкт права власності змінюється. Як це правильно оформлювати?

Відповідно до п. 48 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 р. № 1127, державна реєстрація права власності у зв’язку з передачею майна у власність юридичної особи як внесок до статутного капіталу провадиться за умови подання таких документів:

  1. документ, що посвідчує право власності особи на майно що передається у власність юридичної особи (крім випадку, коли право власності на таке майно вже зареєстровано в Державному реєстрі прав);

  2. акт приймання –передачі майна або інший документ, що підтверджує факт передачі майна з нотаріальним засвідченням справжності підписів на ньому;  

  3. рішення органу або особи, уповноважених установчими документами юридичної особи або законом (у разі, коли передача майна здійснюється іншою юридичною особою);

  4. письмова згода всіх співвласників (у разі, коли передача здійснюється щодо майна, що перебуває у спільній власності).​​

Від себе додаємо, що письмова згода всіх співвласників (найбільш поширеною є спільна сумісна власність подружжя, у такому випадку потрібна буде згода іншого з подружжя), також мусить бути засвідчена нотаріально, бо мова йде про перехід права власності на нерухоме майно. Відповідно до ч. 3 ст. 65 Сімейного кодексу України, Згода на укладення договору, який потребує нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, має бути нотаріально засвідчена. І хоча за формою передача майна до статутного капіталу товариства не є договором, вона оформлюється актом прийому-передачі, однак за своєю сутністю це договір з купівлі корпоративних прав. Тому у випадку подання згоди всіх співвласників, вірність підписів яких нотаріально не засвідчена, державний реєстратор або нотаріус вчинить правильно, якщо не прийме такий документ. Навіть у випадку, якщо згода без нотаріального засвідчення справжності підписів буде прийнята, а право власності на нерухоме майно зареєстроване, перехід права власності може бути оскаржений через суд іншими співвласниками (іншим з подружжя).

МОЖЛИВО, У НАС Є ПОТРІБНИЙ ВАМ ШАБЛОН

Ви можете обрати якісний шаблон статуту

ПОТРІБЕН ІНШИЙ ШАБЛОН?

Сообщение отправлено, спасибо!

Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», вкладом учасника товариства може бути майно, у тому числі нерухоме майно. Юридично такий учасник передає до статутного капіталу своє речове право на нерухоме майно. До речових прав, зокрема, відносяться право власності, право користування (найму, оренди), інші речові права.

02.05.2023

ВАМ МОЖУТЬ БУТИ ЦІКАВІ ТАКІ ІНФОРМАЦІЙНІ СТАТТІ:

статут ТОВ, статут ТОВ 2018

10 причин обрати шаблон статуту UkrLegist

  1. Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»  тільки-но вступив в дію, а тому актуальних і якісних шаблонів статуту у вільному доступі немає.

  2. Протягом року потрібно привести...

bottom of page