gtag('config', 'AW-798815431'); Статут ТОВ у 2023 році: як скласти відповідно до ЗУ "Про ТОВ та ТДВ"
top of page

У наявності

72

види статутів для ТОВ  та ТДВ, складених відповідно до

ЗУ "Про ТОВ та ТДВ".

Вони проходять державну реєстрацію з першого разу.

БЕЗКОШТОВНІ ЗРАЗКИ ЗАПОВНЕННЯ  ЗАЯВ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

ПОТРІБЕН ІНШИЙ ШАБЛОН?

Сообщение отправлено, спасибо!

10.03.2023

Статут ТОВ у 2023 році: як скласти відповідно до
ЗУ "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю"

З набуттям чинності ЗУ "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" у 2018 році правове регулювання ТОВ та ТДВ суттєво змінилося. 

Одним з найважливіших нововведень була вимога щодо наявності у статуті відомостей про порядок вступу до товариства та виходу з нього (п. 3 ч. 5 ст. 11 ЗУ "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю), оскільки до 2018 року жодний нормативно-правовий акт цього не вимагав. Відповідно, статути, що були затверджені до прийняття ЗУ"Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", такого розділу в своїй більшості не містять.

Інші два пункти ч. 5 ст. 11 ЗУ "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" нічого нового не передбачають - статут обов'язково повинен містити найменування товариства, а також відомості щодо органів управління, їх компетенції та порядку прийняття ними рішень. Ці відомості і так є в статутах вже зареєстрованих товариств.

Цікавіше стає, коли від розділів перейти до пунктів і почати зіставляти кожне положення.

Наведемо кілька прикладів, що стосуються статутного капіталу та вкладів учасників:

  1. Законодавчо визначений строк внесення вкладів у зв'язку зі створенням товариства до 17.06.2018 р. становив 1 рік, після 17.06.2018 р. - 6 місяців.

  2. З 17.06.2018 року вказаний у п. 1 строк можна корегувати статутом.

  3. З 17.06.2018 року передбачається можливість внесення вкладу у більшому, ніж частка у статутному капіталі, розмірі.

  4. Після сплати учасником вкладу йому більше не видається свідоцтво товариства.

  5. З 17.06.2018 року передбачається можливість укладення договору про внесення додаткового вкладу з учасником товариства або третьою особою.

  6. З 17.06.2018 року збільшення статутного капіталу товариства, яке володіє часткою у власному статутному капіталі, не дозволяється (ч. 2 ст. 16 ЗУ "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю") та ін.

Таких прикладів можна навести безліч, тому, складаючи новий статут ТОВ чи ТДВ, потрібно уважно формулювати кожний його пункт. Якщо на це немає часу чи фахової підготовки, краще скористатися готовим шаблоном або звернутися до юристів для індивідуальної розробки статуту.

Завантажуючи безкоштовний зразок статуту для товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю, не варто сподіватися, що він буде відповідати ЗУ "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" та пройде державну реєстрацію. Такі зразки статутів навмисно розміщуються у мережі з помилками з тим, щоб зневірившись у власних силах та змарнувавши кошти на послуги нотаріуса та адміністративний збір, представники юридичних осіб зрештою готові були заплатити за послуги юридичних компаній. Тому використання безкоштовного зразку статуту завжди і неминуче призводить до помилок та відмови у державній реєстрації.

Відповівши всього на декілька питань Ви зможете за декілька хвилин придбати перевірений шаблон статуту ТОВ чи ТДВ, який проходив державну реєстрацію тисячі разів і регулярно поновлюється у зв'язку зі змінами у законодавстві та реєстраційній практиці.

ОБЕРІТЬ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВУ ФОРМУ

ВАМ МОЖУТЬ БУТИ ЦІКАВІ ТАКІ ІНФОРМАЦІЙНІ СТАТТІ:

статут ТОВ, статут ТОВ 2018

10 причин обрати шаблон статуту UkrLegist

  1. Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»  тільки-но вступив в дію, а тому актуальних і якісних шаблонів статуту у вільному доступі немає.

  2. Протягом року потрібно привести...

Створення ТОВ

Створення ТОВ у 2019 році за новим законом: без помилок та зайвих витрат

Товариство з обмеженою відповідальністю не випадково є найбільш поширеною організаційно -правовою​ ...

Уступити частку у статутному капіталі

Вхід, вихід, перехід, уступка? Можливі операції з часткою у статутному капіталі

З набуттям чинності Законом України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" регулювання ТОВ та ТДВ змінилося. Зміни стосуються не лише необхідності ...

bottom of page