gtag('config', 'AW-798815431'); Створення ТОВ у 2018 році за новим законом
top of page

Статтю востаннє поновлено 9 грудня 2021 року

Створення ТОВ у 2021 році: без проблем, помилок та зайвих витрат

Достижение сделки

Товариство з обмеженою відповідальністю не випадково є найбільш поширеною організаційно - правовою формою юридичної особи в Україні, оскільки створити його дуже просто.

По-перше, мінімальна кількість засновників - лише одна особа, а максимальна не обмежується. По-друге, мінімальний розмір статутного капіталу законом не встановлений, а одже може становити  хоч одну гривню.

Що саме необхідно зробити для створення товариства з обмеженою відповідальністю? До Вашої уваги повний алгоритм дій:

1. Необхідно визначитися з колом засновників. Засновниками ТОВ можуть бути фізичні особи (до 14 років - через законних представників; особливості створення юридичної особи із малолітньою особою в якості засновника читайте у статті Діти (малолітн та неповнолітні особи) як засновники (учасники юридичної особи: особливості оформлення та державної реєстрації), у тому числі іноземці та особи без громадянства, а також юридичні особи і навіть суб'єкти публічного права. Для створення ТОВ достатньо одного засновника.

2. Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", за необхідності засновники можуть укласти між собою договір про створення товариства у письмовій формі. Це положення є необов'язковим і на практиці не знайшло поширення.

3. Засновник(и) розробляють статут товариства, який в подальшому має бути підписаний всіма засновниками. Справжність підписів засновників на статуті підлягає обов'язковому засівдченню нотаріусом. Рекомендуємо не складати статут самостійно, а обрати професійно складений статут, який успішно проходив державну реєстрацію сотні разів. Для цього скористайтесь провідником.

Також існує можливість створити товариство, яке буде здійснювати свою діяльність на підставі модельного статуту.

4. Створення товариства оформлюється рішенням його засновника (засновників), справжність підписів на якому НЕ підлягає обов'язковому нотаріальному засвідченню. Пропонуємо наступні варіанти цього документа:

Посилання на відповідні  шаблони рішення засновника (засновників) є в описі кожного шаблону статуту і в коментарях до них, тому їх знайти і підібрати можна у будь-який момент.

5. Для створення товариства необхідно провести його державну реєстрацію, адже згідно з ч. 4 ст. 87 Цивільного кодексу України юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації. 

Для цього необхідно завантажити Форму 2 та заповнити її. Для державної реєстрації ТОВ необхідно подати державному реєстратору такі документи:

  • заповнену Форму 2;

  • рішення засновника (засновників), підписане всіма засновниками;

  • статут товариства, підписаний всіма засновниками із нотаріальним засвідченням справжності їх підписів;

  • нотаріально  завірену копію паспорта кожного бенефіціара, якщо паспорт у формі книжечки, а не ID картки;

  • схематичне зображення структури власності.

 

Адміністративний збір за створення товариства відповідно до ст. 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" не справляється.

Якщо товариство створюється в результаті виділу, злиття, поділу або перетворення, статтею 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" передбачено обов'язковість подання lержавному реєстратору додаткових документів.​

Розмір статутного капіталу може бути будь-яким. Вклади до статутного капіталу можуть вноситися як в грошовій, так і в негрошовій формі протягом шести місяців з дати державної реєстрації товариства. Статутом товариства цей строк за бажанням можна змінити.

Кожний шаблон статуту чи рішення засновника супроводжується детальним коментарем, де можна знайти відповіді на більшість питань, які можуть виникнути у процесі створення товариства.​

Для створення товариства потрібно буде понести наступні витрати:

  1. Вартість шаблону статуту, якщо прийнято рішення здійснювати діяльність на підставі власного (не модельного) статуту;

  2. Вартість шаблону рішення засновника (засновників);

  3. Вартість послуг нотаріуса з нотаріального засвідчення справжності підписів на статуті та завірення копії паспорта/паспортів, якщо це необхідно.

Варто зазначити, що відповідно до ст. 58-1 Господарського кодексу України, з 2014 року використання товариством з обмеженою відповідальністю печатки не є обов'язковим, хоча право використовувати у своїй діяльності печатки за суб'єктами господарювання збережено. Тому виготовлення печатки не є обов'язковим при створенні товариства.

Вся процедура створення товариства з обмеженою відповідальністю може бути виконана протягом одного робочого дня навіть без допомоги юриста.  Якщо Вам все ж потрібна допомога юриста, зверніться телефоном, електронною поштою або у LivingChat.

ВАМ МОЖУТЬ БУТИ ЦІКАВІ ТАКІ ІНФОРМАЦІЙНІ СТАТТІ:

статут ТОВ, статут ТОВ 2018

10 причин обрати шаблон статуту UkrLegist

  1. Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»  тільки-но вступив в дію, а тому актуальних і якісних шаблонів статуту у вільному доступі немає.

  2. Протягом року потрібно привести...

нотаріальне посвідчення статуту

Нотаріальне засвідчення справжності підписів на статуті

Державна реєстрація юридичної особи або об'єднання без статусу юридичної особи, внесення змін до установчих документів завжди потребує перевірки актуального стану ...

bottom of page