gtag('config', 'AW-798815431'); Cтатут приватного підприємства (шаблон, зразок 2024 року)
top of page

Статут приватного підприємства (зразок 2024 року)

НАГОРУ

МОЖЛИВО, У НАС Є ПОТРІБНИЙ ВАМ ШАБЛОН

БЕЗКОШТОВНІ ЗРАЗКИ ЗАПОВНЕННЯ  ЗАЯВ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

03.01.2024

Приватне підприємство є менш розповсюдженою організаційно-правовою формою юридичної особи у порівнянні з товариством з обмеженою відповідальністю. Між тим, у приватного підприємства є ряд маловідомих переваг у порівнянні з товариствами з обмеженою відповідальністю, про які йдеться у статті  Приватне підприємство чи ТОВ?.

Вимоги до статутів приватних підприємств

Правове становище приватних підприємств визначене законодавством лише фрагментарно.

Відповідно до ст. 57 Господарського кодексу України, статут суб’єкта господарювання (а отже, і приватного підприємства) повинен містити наступні відомості:

  1. про найменування;

  2. про мету і предмет діяльності;

  3. про розмір і порядок утворення статутного капіталу та інших фондів;

  4. про органи управління і контролю, їх склад і компетенцію, порядок прийняття ними рішень;

  5. про порядок формування майна;

  6. про порядок розподілу прибутків та збитків;

  7. про умови реорганізації та ліквідації суб'єкта господарювання;

  8. інші відомості, пов’язані з особливостями організаційної форми суб’єкта господарювання.

Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству (ч. 4 ст. 57 Господарського кодексу України).

При складенні статуту приватного підприємства важливим є забезпечення відповідності відомостей у ньому відомостям, зазначеним в інших документах, що подаються державному реєстратору, відомостям, що вже містяться в Єдиному державному реєстрі чи інших інформаційних системах, а також відсутність орфографічних та арифметичних помилок.

 

Чи потрібно засвідчувати справжність підписів у нотаріуса

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», справжність підпису засновника при створенні юридичної особи не підлягає обов’язковому нотаріальному засвідченню. Однак відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», статут викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновником. У файлі з статутом на останній сторінці поданий папірець, який потрібно вирізати і використати для прошивки документа.

У випадку ж викладення статуту приватного підприємства у новій редакції справжність підписів на ньому потрібно буде засвідчити нотаріально.

Шаблон (зразок) статуту приватного підприємства, який: а) не містить помилок; б) відповідає всім вимогам чинного законодавства; в) проходить державну реєстрацію без зауважень незалежно від регіону, суб'єкта державної реєстрації, можна обрати за посиланням.

ВАМ МОЖУТЬ БУТИ ЦІКАВІ ТАКІ ІНФОРМАЦІЙНІ СТАТТІ:

Мужчины в собрании

Як покласти функції директора на засновника?

Взаємодія з державним реєстратором, на жаль, не завжди носить конструктивний характер та не завжди відповідає суті його діяльності з надання адміністративних послуг ...

приватне підприємсто чи тов

Приватне підприємство чи ТОВ?

Не секрет, що товариство з обмеженою відповідальністю є найбільш поширеною організаційно-правовою формою юридичної особи в Україні, і на те є свої причини. Приватне ...

13.10.2018

bottom of page