gtag('config', 'AW-798815431');
top of page

МОЖЛИВО, У НАС Є ПОТРІБНИЙ ВАМ ШАБЛОН

48 статутів, складених відповідно до

ЗУ "Про ТОВ та ТДВ"

Двомовні статути ТОВ  (українською та англійською), також  складені

відповідно до

ЗУ "Про ТОВ та ТДВ"

(вартість 1140 грн)

ПОТРІБЕН ІНШИЙ ШАБЛОН?

Дякуємо за звернення. Ми відповімо Вам найближчим часом.

27.05.2019

Статут ТОВ та ТДВ 2019 року: можливості, вимоги і зразки

Вже майже рік як Закон України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" вступив в силу, і скоро спливає рік, наданий для приведення статутів товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю  у відповідність до нових вимог. Які можливості є у товариств щодо вибору статуту, які вимоги висуваються до статутів при державній реєстрації, та де взяти власне самі статути без помилок - про таке у цій статті.

Можливості щодо статутів ТОВ та ТДВ у 2019 році

При першій реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю і в подальшому можна скористатися модельним статутом, що був затверджений Постановою КМУ у квітні 2019 року. У будь-який момент можна передумати і перейти на діяльність на підставі власного статуту.  На жаль, така можливість є тільки у товариств з обмеженою відповідальністю, оскільки для товариств з додатковою відповідальністю модельного статуту немає.

Власний статут товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю можна скласти самостійно, замовити у юристів чи придбати готовий шаблон. Безкоштовні шаблони статутів нового зразку також доступні у мережі, однак незмінно з помилками.

Вимоги до статутів ТОВ та ТДВ у 2019 році

Прийняття ЗУ "Про ТОВ та ТДВ" викликало дискусії  щодо того, чи поширюються на товариства з обмеженою та доатковою відповідальностю положення Господарського кодексу України, якими також встановлено ряд вимог до установчих документів взагалі та установчих документів господарських товариств зокрема. Лист-роз'яснення Міністерства юстиції від 07.06.2018 року не додав ясності у цьому відношенні.

Загалом превалює думка, що положення Господарського кодексу у частині вимог до змісту установчих документів не поширюються на товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю. Ця думка лише зміцнилася з затвердженням Постановою КМ України від 27.03.2019 року № 367 модельного статуту товариства з обмеженою відповідальністю, який не містить відомостей, передбачених Господарським кодексом, - щодо фондів, порядку розподілу прибутків і збитків, предмету діяльності товариства тощо. 

Втім, ніхто не забороняє включати до статутів інші відомості, що не суперечать законодавству, у тому числі ті, що вимагаються Господарським кодексом. Шаблони статутів UkrLegist містять відомості, що вимагаються Господарським кодексом України, оскільки прямого і чіткого підтвердження непоширення вимог ГК України на статути ТОВ та ТДВ немає. Нікому не потрібні проблеми при державній реєстрації.

Особливо такі проблеми недоречні враховуючи вимогу нотаріального засвідчення справжності підписів на статутах ТОВ та ТДВ. Товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю є єдиними господарськими товариствами, для яких навіть підписи на першій редакції статуту мають бути засвідчені у нотаріуса. 

Зразки статутів ТОВ та ТДВ

UkrLegist наразі пропонує 48 видів статутів ТОВ та 24 види статутів ТДВ, які можна обрати відповідаючи на кілька запитань. Враховані такі критерії, як черговість редакції статуту (перша чи нова), кількість засновників (учасників), одноосібність чи колегіальність виконавчого органу, наявність наглядової ради, наявність корпоративного договору, а таож мова - для товариств з обмеженою відповідальністю пропонуються двомовні статути українською та англійською. Шаблони постійно вдосконалюються на підставі побажань клієнтів, реєстраційної та судової практики.

ВАМ МОЖУТЬ БУТИ ЦІКАВІ ТАКІ ІНФОРМАЦІЙНІ СТАТТІ:

Mac Mouse

Модельний статут товариства з обмеженою відповідальністю: переваги і недоліки

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 367 затверджено новий модельний статут товариства з обмеженою відповідальністю...

22.05.2019

виплата дивідендів

Виплата і оподаткування дивідендів

Дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою, у тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів на користь власника  ...

02.04.2019

прведення статуту у відповідність 2018

Приведення статуту ТОВ у відповідність до Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю"

З моменту прийняття та оприлюднення Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" стала...

24.09.2018

Корпоративний договір

Корпоративний договір - зручний інструмент у корпоративному управлінні

Інститут корпоративного договору є новелою господарського законодавства, про яку написано немало фахових публікацій. Однак нормативні положення, що регулюють корпоративний договір, є досить лаконічними ...

02.07.2018

bottom of page