gtag('config', 'AW-798815431'); Подання структури власності та інших відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи
top of page

Особливості подання державному реєстратору структури власності та інших відомостей про кінцевих бенефіціарних власників юридичної особи

НАГОРУ

ОБРАТИ ШАБЛОН (ЗРАЗОК) СТРУКТУРИ ВЛАСНОСТІ

ЗАМОВИТИ ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ПОДАННЯ СТРУКТУРИ ВЛАСНОСТІ "ПІД КЛЮЧ"

БЕЗКОШТОВНІ ЗРАЗКИ ЗАПОВНЕННЯ  ЗАЯВ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

15.09.2021

У березні 2021 року Міністерство фінансів України затвердило Положення про форму та зміст структури власності. Зазначене Положення набуло чинності 11 липня 2021 року. Передбачено, що юридичні особи повинні подати структуру власності до 10 жовтня 2021 року включно.

Відповідальність за неподання чи за несвоєчасне подання структури власності

Строки для подання структури власності (три місяці) є досить стислими. При цьому у більшості випадків кінцевими бенефіціарними власниками є самі засновники (учасники) юридичної особи, тому структура власності таких юридичних осіб є очевидною як для самих засновників (учасників), так і для керівника чи третіх осіб. З огляду на це складається враження, що неподання структури власності не є серйозним правопорушенням. Чи дійсно це так?

Статтею 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи. Таке правопорушення карається накладенням штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 17000 гривень до 51000 гривень).

Порядок притягнення до адміністративної відповідальності за неподання структури власності. Наскільки вірогідним є накладення штрафу?

Розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 166-11 Кодексу України про адміністративну відповідальність, віднесено до компетенції суддів районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів (стаття 221 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Однак матеріали до суду передаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців, - Міністерством юстиції України (стаття 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Міністерство юстиції України затвердило Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері державної реєстрації. З положень зазначеної Інструкції випливає, що державний реєстратор у випадку вичвлення правопорушення під час проведення реєстраційних дій повідомляє посадову особу Міністерства юстиції України, територіальних органів Міністерства юстиції України, уповноважену щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення.

Таким чином, процедура притягнення до адміністративної відповідальності у спрощеному вигляді виглядає так:

Таким чином, притягнення до відповідальності за несвоєчасне подання структури власності є вкрай вірогідним, якщо не невідворотним.

Кому потрібно подавати структуру власності?

Подати відомості про кінцевих бенефіціарних власників можна до ЦНАПу (центру надання адміністративних послуг), безпосередньо державному реєстратору або нотаріусу. Нотаріус, на відміну від державних реєстраторів, можуть стягувати за реєстраійні дії додаткову плату.

Юридичні особи, місцезнаходження яких зареєстроване у місті Києві, можуть подавати документи будь-якому субєкту державної реєстрації у межах міста Києва. Інші юридичні особи подають  документи будь-якому суб'єкту державної реєстрації у межах відповідної області.

Які документи потрібно подати державному реєстратору?

Untitled Diagram (1).jpg

Якщо державному реєстратору подаються лише відомості про бенефіціарів, а інших зін до відомостей про юридичну особу немає, то необхідно подати наступні документи:

1) заяву у сфері державної реєстрації (Форма 2 або, для громадського формування - Форма 4). Зі зразками заповнення заяв у сфері державної реєстрації можна ознайомитись тут;

2) схематичне зображення структури власності;

3) нотаріально завірену копію паспорта бенефіціара/бенефіціарів, у випадку якщо паспорт громадянина України у формі книжечки;

4) витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження, - у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа - нерезидент;

5) нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, - для фізичної особи - нерезидента.

ВАМ МОЖУТЬ БУТИ ЦІКАВІ ТАКІ ІНФОРМАЦІЙНІ СТАТТІ:

Мужчины в собрании

Як покласти функції директора на засновника?

Взаємодія з державним реєстратором, на жаль, не завжди носить конструктивний характер та не завжди відповідає суті його діяльності з надання адміністративних послуг ...

15.10.2018

приватне підприємсто чи тов

Зміна керівника (директора, генерального директора) у товаристві з обмеженою/додатковою відповідальністю (ТОВ чи ТДВ)

Якщо виникла потреба змінити керівника у товаристві....

17.05.2021

bottom of page