gtag('config', 'AW-798815431');
top of page
НАГОРУ

Виїзд за кордон багатодітних чоловіків у 2023 році

Відповідно до п. 26 Правил перетинання державного кордону України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року №57 (зі змінами), у разі введення на території України воєнного стану право на перетин державного кордону мають, зокрема, військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Абзацом 4 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено, що під час мобілізації військовозобов’язані жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей до 18 років, не підлягають призову на військову службу.

З наведеного вище слідує, що чоловіки, які мають на утриманні трьох та більше дітей до 18 років, мають право перетинати державний кордон України під час воєнного стану. Однак нормативно-правовими актами не визначено, якими саме документами особа, яка має таке право, може підтвердити його наявність і гарантовано перетнути державний кордон України.

Як довести факт утримання трьох дітей?

Документи, якими буде підтверджуватися факт перебування на утриманні чоловіка трьох та більше дітей до 18 років, будуть відрізнятися від ситуації до ситуації.

Якщо діти від чинного шлюбу і проживають разом з батьком і матір’ю

Якщо чоловік на момент перетину кордону перебуває у шлюбі з матір’ю всіх, щонайменше трьох, дітей, то факт утримання ним дітей презюмується і його не потрібно доводити особливим чином. Для перетину кордону достатньо оригіналів або нотаріальних копій свідоцтв про народження дітей та свідоцтва про шлюб.

Якщо шлюб не укладено або розірвано і діти (дитина) не проживають з батьком

У випадку, якщо шлюб з матір’ю дитини не укладався або було розірвано і діти (або дитина) не проживає з батьком фактично, факт утримання батьком дітей підтверджується шляхом надання ним доказів про сплату аліментів.

У такому випадку є два шляхи:

а) надати рішення суду про стягнення аліментів на неповнолітню дитину та довідку з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів;

або

б) надати договір між батьками про сплату аліментів на дитину (дітей). Шаблон договору про сплату аліментів на дитину (дітей) та участь у додаткових витратах можна обрати тут.

 

Якщо діти (дитина) фактично проживають з батьком

Якщо діти або дитина фактично проживають з батьком, то необхідно доводити факт такого проживання. З нього автоматично випливає, що дитина утримується батьком.

Факт проживання дитини з батьком може підтверджуватися:

а) рішенням суду про позбавлення матері дитини, дітей батьківських прав;

б) довідкою про те, що дитина знаходиться на утриманні одного з батьків або опікуна;

в) договором між батьками про визначення місця проживання дитини;

г) рішенням суду про визначення місця проживання дитини з батьком.

31.10.2023

ВАМ МОЖУТЬ БУТИ ЦІКАВІ ТАКІ ІНФОРМАЦІЙНІ СТАТТІ:

мать и дочь

30.09.2023

Аліментний договір (договір про сплату аліментів на дитину)

У порівнянні з іншими способами сплати та отримання аліментів аліментний договір (офіційна назва - договір між батьками про сплату аліментів на дитину) - є найбільш ...

виконавчий напис

29.06.2018

Виконавчий напис нотаріуса: особливості застосування

Що таке виконавчий напис і чим він може бути корисний?

Виконавчий напис нотаріуса - ефективний та зручний інструмент, який, на жаль, досі не набув належного поширення. Нормативного (себто, закріпленого у нормативно-правовому акті) ...

bottom of page